خرداد
۱۶
۱۳۹۴

خبرهای بیوتکنولوژی – ۶ و ۱۳ خرداد، ۱۳۹۴ (May 27 & June 3, 2015)

دانشمندان نوعی گیرنده های گیاهی کشف کردند که با تله و گمراه کننده های درونی خود باعث می شود که پاتوژنها خودشان را به اشتباه بیندازند و گمراه شوند

گروه تحقیقاتی به رهبری پروفسور Jonathan Jones در آزمایشگاه Sainsbury ، نوعی گیرنده های گیاهی را کشف کرده است که درون خود تله هایی را حمل می کنند که پاتوژن ها را آشکار ساخته و آلارم (زنگ خطر) سلول را در هنگام آلودگی به صدا در می آورد.

پاتوژن ها ماشین دفاعی گیاه را هدفگیری می کنند تا پاسخ ایمنی را متوقف نمایند. گیاهان طوری تکامل یافته که قادرند تا این نقاط هدف را در گیرنده هایی نشان دهند که برای خوب نشان دادن سیستم آلارم خودشان آمادگی یافته‌اند. هنگامی که پاتوژن متصل شد، گیرنده فرایند خاموش کردن سلول را آغاز می کند تا پاتوژن را مهار نماید و گسترش آن را متوقف سازد. تحقیقات تیم پروفسور Jones راهی را نشان می دهد که گیاهان به حضور پاتوژن پی می برند، بطوریکه برای سیستم ایمنی ضروری می باشد.

پروفسور Jones امیدوار است که کشف این گروه بتواند به مهندسی زیستی گیرنده های حامل این تله ها برای درک و انگیزش دفاعی برای تقریبا هر پاتوژنی منجر شود. پروفسور Jones اظهار می دارد که «این یک کشف بسیار هیجان انگیز است. آن به نحوی عمل می کند که ما می‌توانیم ژنوم های گیاهان دیگر را نیز بررسی کنیم. ما می توانیم بسیاری از ینچنین نقاط «تله های تلفیقی» مرتبط با گیرنده های ایمنی را مشاهده کنیم؛ بنابراین ما عقیده داریم که این مشاهده اهمیت فراوانی خواهد داشت.

برای جزئیات بیشتر، مقاله ی خبری را در وبسایت آزمایشگاه  Sainsbury بخوانید.

منبع: http://www.isaaa.org/kc/cropbiotechupdate/


 

 محققان استرالیایی به پیشرفت های چشمگیری در توسعه محصولات مقاوم به شوری دست یافتند

یک گروه تحقیقاتی به رهبری پرفسور Timothy Colmer از دانشگاه وسترن استرالیا (UWA) کشف مهمی داشته اند که می تواند به نمو محصولات در خاکهای شور سرتاسر جهان کمک کند.

تیم UWA این کار را با همکاری مؤسسه تحقیقات بین المللی محصولات مناطق نیمه گرمسیری (ICRISAT) انجام داده است که دانشمندان این مرکز بطور ویژه اثرات شوری بر فرایندهای باروری مرتبط با غلظت یون در بافت های خاصی از گیاه نخود را مورد بررسی قرار دادند. آنها بر این باورند که تجمع یونهای نمک در ساختارهای باروری گیاه نخود، مسئول حساسیت آن به نمک بوده است؛ با این وجود، نتایج خلاف این را نشان داد.

دو مرکز UWA و ICRISAT بافت های باروری اولیه از تخمک‌ها و نیام‌های در حال نمو را در مورد یک واریته شناخته شده مقاوم به شوری بنام Genesis836، و یک واریته حساس به شوری بنام Rupali آنالیز و بررسی کردند. سپس آنها تیمار غلظت های متفاوت کلرید سدیم در خاک را مورد آزمایش قرار دادند. طبق نتایج پرفسور Colmer ، آنها هیچ تفاوتی در تجمع سدیم یا کلرید میان ژنوتیپ های مختلف مشاهده نکردند.

برای جزئیات بیشتر، خبرهای منتشر شده در وبسایت UWA را بخوانید.

منبع: http://www.isaaa.org/kc/cropbiotechupdate/


 

فرستادن دیدگاه

اطلاعيه

1. در صورت خريد چندين جزوه بصورت يكجا، مي توانيد به سايت فروشگاهي اگريسافت مراجعه فرماييد:
agrifile.ir

2. سفارش پرينت، طلق و فنر جزوات و ارسال با نازل‌ترين قيمت پذيرفته مي شود.
نحوه سفارش/

فرهنگ واژگان تخصصي

تازه هاي اگريسافت

> فروشگاه كتاب

> ترجمه تخصصی مقالات فارسی به انگلیسی

> مشاوره در زمينه مقالات ISI :
ـ استخراج مقاله از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری و طرح های پژوهشی؛
ـ ویرایش علمی مقالات متقاضیان قبل از ارسال به مجلات؛
ـ انتخاب مجلات ISI متناسب با کیفیت مقالات و همچنین زمان متقاضیان؛
ـ تشخیص اعتبار مجلات ISI ؛
ـ اطلاع رسانی در مورد مجلات خارج شده از لیست ISI ؛
ـ ارسال مقالات و پیگیری اخذ اصلاحات داوران؛
ـ انجام اصلاحات داوران و ادیتور مجلات تا زمان اخذ پذیرش نهایی و همچنين آناليز ديتا ؛
ـ اطلاع رسانی به موقع در مورد لیست سیاه وزارت علوم و دانشگاه ها.

فعالسازی فرهنگ واژگان Breedic

برای فعال سازی نرم افزار اینجا کلیک نمایید.

فعالسازي فرهنگ واژگان Biodic

1. نسخه اینترنتی

2. نسخه CD